Sznurkowe historie

Moje niezawodne sploty.

Dzisiaj będzie krótko ale twórczo, bowiem tydzień temu zapowiedziałam że nagram dla Was kolejne sploty w technice makramy, dlatego znajdziecie je poniżej i mam nadzieję że okażą się przydatne dla nowych miłośników sznurka.

 

 

Zanim wstawiłam pierwsze nagrania na mój kanał na Youtube, tuż przed ich publikacją zastanawiałam się czy nazywać je „fachowym nazewnictwem” typu „splot płaski”.

Finalnie uznałam, że nie będę go używać, ponieważ gdy na początku mojej przygody z makramą  szukałam tutoriali to nie wiedziałam jak je nazwać, nie miałam nawet pojęcia, że jakakolwiek nomenklatura istnieje :-).

W związku z tym na moim kanale spotkacie nazwy takie jak: „splot nr 1” czy „podstawowe wiązania”. Wierzę że każdy znajdzie coś dla siebie a dalsze zawieranie znajomości ze sznurkiem pozwoli Wam na ich poznanie.

Jako pierwszy prezentuje się splot, którego bardzo często wykorzystuję w makramach ściennych ale i do wszelakich kwietników czy breloków czyli „słupek spiralny” w skrócie „spirala”:

Link > tutaj.

 

 

 

 

Kolejne nagranie również jest o spirali ale trochę inaczej wykonanej:

Link > tutaj.

 

 

 

 

 

i  ostatnie, niezwykle efektowne do wykorzystania w każdej odsłonie czyli „kulka” a to nic innego jak kilka węzłów prostych zwiniętych i przełożonych przez sznurek, zobaczcie sami:

Link > tutaj.

 

 

 

 

Życzę udanych treningów i do zobaczenia już za tydzień.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x